Naprawdę dobra robota.

Ciągniki CLAAS.

Naprawdę dobra robota

Rolnictwo z pasją

Aby wykonywać naprawdę dobrą robotę, potrzeba motywacji i odpowiednich narzędzi. CLAAS wspiera rolników i przedsiębiorstwa usługowe na całym świecie, aby ich praca przynosiła obfity plon w pełnym tego słowa znaczeniu.

Na całym świecie ogromna ilość rolników i firm usługowych pracuje z wielkim zaangażowaniem i często uważa się to za oczywiste. Stawiają przy tym czoła licznym wyzwaniom, które, w zależności od kraju, bardzo się różnią. I niezależnie od tego, czy tak jak Aron-Thala-in w Tajlandii uprawiają 6 hektarów ryżu, hodują bydło na liczącej 30 000 hektarów farmie, jak Mark Mason w Australii, czy jak Tormod Eitrheim w miasteczku Hemsedal w Norwegii wstają o trzeciej nad ranem, by odśnieżyć lokalne drogi, łączy ich jedno: wykonują swój zawód, ponieważ kochają to, co robią i nie mogą sobie wyobrazić innego zajęcia. Nikt nie wie lepiej niż Ty, że wartość pracy rolnika nie wszędzie jest doceniana tak, jak na to zasługuje. Jednak gdy na polach rośnie to, co posiałeś, i gdy możesz dosłownie zebrać plon swojej pracy i przynieść go do domu, nie ma najmniejszych wątpliwości, że Twoja praca ma najgłębszy sens, jaki tylko można sobie wyobrazić: troskę o to, by ludzie mieli co jeść i poczucie bezpieczeństwa, że żywności nie zabraknie im również w przyszłości.

W dzisiejszych czasach rolnicy bardziej niż kiedykolwiek są przedsiębiorcami – muszą dbać o sprawy administracyjne, finansowe, kadrowe oraz marketing. Równocześnie muszą ciągle dotrzymywać kroku gwałtownemu rozwojowi, który jest udziałem całych społeczeństw. Ponieważ rozwój technologiczny i cyfryzacja nie omijają rolnictwa. Aby skutecznie sprostać tym wyzwaniom, przedsiębiorcy w branży rolniczej potrzebują silnych partnerów. Ważnym czynnikiem jest dobra technologia – maszyny i rozwiązania cyfrowe, które pomagają rolnikom wykonywać pracę na najwyższym poziomie. Projektowanie tych maszyn we współpracy z samymi rolnikami, ich produkcja i optymalizacji także nas napełniają dumą i satysfakcją. Ponieważ w ten sposób jesteśmy częścią najważniejszej w naszych oczach gałęzi gospodarki na świecie.

My również chcemy wykonywać dobrą robotę, a jej ocenę pozostawiamy tym, którzy znają się na tym najlepiej: rolnikowi uprawiającemu ryż w Tajlandii, hodowcy bydła w Australii, plantatorowi oliwek w Hiszpanii i właścicielowi firmy usługowej w Norwegii, którzy pełnią tu rolę reprezentantów branży rolniczej i usługowej na całym świecie.


Naprawdę dobra robota to więcej niż codzienne wykonywanie swojej pracy. Naprawdę dobra staje się dopiero wtedy, gdy stanie się życiową misją w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Naprawdę dobra robota.

Ciągniki CLAAS.

Austria

Tworzenie wartości. Praca z naturą i w naturze.

Peter Unterweger (37 l.) jest rolnikiem ciałem i duszą. Gospodarstwo, które dziś prowadzi, zawsze było jego domem. Tutaj dorastał i nawet, jeśli jako młody człowiek niekiedy wyobrażał sobie inne zajęcie niż praca na roli przez siedem dni w tygodniu, z tym większym przekonaniem powtarza teraz: „Najchętniej przebywam na łonie natury, to najpiękniejsze miejsce pracy”.

 Naprawdę dobra robota.

Ciągniki CLAAS.

Tajlandia

Uprawa ryżu w Tajlandii: gdy jeden ciągnik zmienia całe życie.

Aroon Thala-in ma 58 lat i z głębokim wewnętrznym przekonaniem zajmuje się uprawą ryżu. Posiada trzy pola w małej wiosce Non Lam w prowincji Khon Kaen w północno-wschodniej Tajlandii – w sumie 37 rai (5,92 ha), które uprawia wraz ze swoim 25-letnim synem. Jak na warunki w Tajlandii to całkiem sporo. Średnia powierzchnia upraw w tym regionie wynosi ok. jednego hektara.

 Naprawdę dobra robota.

Ciągniki CLAAS.

Australia

30 000 hektarów, 100 000 sztuk bydła – oto jedno z dziesięciu najlepszych gospodarstw w Australii.

Ceres Agriculture należy do dziesięciu najlepszych gospodarstw w branży przetwórstwa rolnego w Australii. Każdego tygodnia gospodarstwo sprzedaje 2000 sztuk bydła, 30 000 sztuk znajduje się stale na pastwiskach, a wielkość produkcji wynosi ok. 100 000 sztuk bydła rzeźnego rocznie. „O ile mi wiadomo”, mówi Mark Mason, współzałożyciel, kierujący obecnie Ceres Agriculture, „jako pierwsi połączyliśmy na taką skalę wypas zwierząt z dokarmianiem paszą”. Dzięki temu gospodarstwo to należy do największych ośrodków hodowli bydła mięsnego w kraju i najprawdopodobniej jest największym gospodarstwem bazującym na wypasie w Australii.

 Więcej interesujących historii.
Naprawdę dobre zdjęcia.

Aby pobrać obraz, kliknij prawym przyciskiem myszy na żądaną rozdzielczość i wybierz „Zapisz obraz jako”.

Twoja naprawdę dobra robota

Czy Twoja historia będzie następna?
Współpraca.

Naprawdę dobra robota. Ciągniki CLAAS. W ramach tej kampanii rolnicy i przedsiębiorcy rolni z różnych krajów przedstawiają swoje gospodarstwa i opisują naprawdę dobrą robotę, którą wykonują każdego dnia. Chętnie zaprezentujemy Ciebie i Twoje gospodarstwo. Jeśli chcesz stać się częścią tej historii – zgłoś się już teraz.


Napisz, co oznacza dla Ciebie naprawdę dobra robota i prześlij nam zdjęcia siebie, swojego gospodarstwa i użytkowanej powierzchni.


Twoja naprawdę dobra robota, Twoje gospodarstwo, Twoja historia. Teraz.
Naprawdę dobre ciągniki

W 100% ciągnik. W 100% CLAAS.

Firma CLAAS w bardzo krótkim czasie znalazła się w gronie najważniejszych producentów ciągników w Europie. Dostępne są modele o mocy od 47 do 530 KM.

 

Przeglądając to drzewo genealogiczne, dowiesz się więcej na temat poszczególnych modeli i ich ewolucji, aż do najmłodszej generacji.

 

Szczegóły produkcji ciągników CLAAS można poznać w Webspecial tractors-making-of.claas.com lub w aplikacji na iPada o tej samej nazwie.2011–2017
2007–2010
2003–2006