Německo

Podnik zum Felde, Jork, Německo

O podniku

Založen v roce

Historie rodiny zum Felde sahá až do 13. století

V roce 1988 převzal Peter zum Felde podnik po svém otci

Hospodářská zvířata

-

Zaměstnanci

Peter zum Felde se synem.

2-5 pracovníků na výpomoc v sezóně.

Zemědělská plocha

20 ha, z toho

19 ha jabloní

1 ha třešní

(Na ploše, kde se pěstovaly třešně, jsou od roku 2015 pěstována jablka)

Střídání plodin

-

Složení půdy

Naplavená zem, příp. bažinatá půda

Množství dešťových srážek za rok

Kolem 730 mm

Používané stroje

3 traktory NEXOS 230 F

Pěstování ovoce v Německu

Hlavní ovocnářské oblasti

Altes Land

Oblast u Bodamského jezera

Oblast Porýní-Neckar

Sasko

Počet ovocnářských podniků

Přibližně 7.000

Průměrná velikost podniku

8 hektarů

„Vyspělé technologie high-tech si našly své uplatnění i v oblasti pěstování ovoce“

 

S ironickým úsměvem reaguje Peter zum Felde na tvrzení, že je tato staletí trvající tradice pěstování ovoce romantickou záležitostí. „Vyspělé high-tech technologie si našly své uplatnění i při pěstování ovoce,“ popisuje. „Například při skladování. Každý kilogram ovoce se dostává do tzv. ULO skladu, což znamená ‚Ultra-Low-Oxygen‘. Prostor je zcela plynotěsný a obsah kyslíku je snížen na šest procent. V závislosti na odrůdě je současně mírně zvýšen obsah oxidu uhličitého na přibližně jedno až tři procenta. Teplota se rovněž mění podle odrůdy a pohybuje se mezi 0,5 a 3,5 stupni.“ Peter zum Felde objasňuje také proces dalších důležitých činností, mezi které patří třídění nebo čištění, a které rovněž probíhají s pomocí nejmodernější techniky.

 

Způsob pěstování se v průběhu staletí u rodiny podstatně změnil. Dříve se na jednom hektaru pěstovalo 300 až 500  standardních stromů s vysokými kmeny. Dnes má podnik 2.500 až 3.000 stromů na jednom hektaru. V současné době jsou pěstovány převážně nízkokmenné stromy, které produkují vyšší výnosy a zároveň značně usnadňují práci i sklizeň.

 

Ke každému stromu přistupujeme individuálně – od řezu, přes péči, až po sklizeň. „Znám vlastně každý svůj strom a navštěvuji jej několikrát do roka,“ popisuje Peter zum Felde svoji práci a vypráví o regulaci plodin, kontrole škůdců a chorob a popisuje tři zákony prořezu, které jsou platné od počátku 19. století do současnosti.

„Všechny své stroje jsem nechal vybavit pneumatikami šetrnými k půdě.“

 

Při ekologickém pěstování ovoce je zakázáno používat chemické prostředky na ochranu rostlin a minerální hnojiva. Jsou používány produkty, které byly vyrobeny z přírodních látek, příp. takové, které jsou v ekologickém zemědělství povoleny. „V boji proti plísňovým škůdcům máme mimo jiné k dispozici prostředky na bázi síry a mědi“, dodává.

 

Nejdůležitějším prvkem je pro Petera zum Felde půda. „Tu musíme rovnoměrně obhospodařovat a aktivně obohacovat půdní život, například pomocí kompostu.“ Důležité je také použití správných pneumatik, je přesvědčen Peter zum Felde: „Všechny stroje jsou vybaveny pneumatikami, které jsou šetrné k půdě. Obvykle střídáme stromy po 15-ti až 20-ti letech. Když jsou pečlivě odstraňovány staré stromy, je možné najít jejich kořeny i uprostřed cesty. S použitím širokých pneumatik je půda chráněna a to umožňuje stromům rovnoměrný přístup k živinám,“

 

Peter zum Felde by rád za několik let předal podnik svému synovi. Z toho důvodu je pro něj poslední dobou stále důležitější udržitelnost: „V průběhu pěti let plánuji předat farmu svému synovi. Chtěl bych, aby zde nalezl podnik, který je dobře veden, který funguje jako hospodářská jednotka a dokáže uživit rodinu. A to vše funguje pouze ve spolupráci s přírodou.“


Galerie obrázků


Making Of - v zákulisí