Rakousko

Rakousko

O podniku Unterweger

Založen v roce

1972

V roce 2005 převzal Peter Unterweger podnik po svém otci

Hospodářská zvířata

80 dojnic plus následný chov

Zaměstnanci

Rodinný podnik

Rozloha

78 ha, z toho

64 ha pastviny,

14 ha oves, proso, triticale

Složení půdy

Jílovitá, částečně štěrkovitá půda, středně těžká

Množství dešťových srážek za rok

Přibližně 1.000 mm

Používané stroje CLAAS

ARION 410

CORTO 3200 FN

DISCO 2650

LINER 1650 TWIN

O Rakousku

Obyvatelstvo

Cca. 8,7 milionů obyvatel

Celková plocha

8,39 mil. ha (20,73 mil. akrů)

Obhospodařovaná plocha

2,73 mil. ha (6,74 mil. akrů)

Z toho 1,30 mil. ha (3,2 mil. akrů) trvalých travních porostů a 1,36 mil. ha (3,3 mil. akrů) orné půdy

Počet zemědělských podniků

166.317,

z toho 92% živnostníků

Je mnoho dobrých farmářů, kteří dělají svoji práci dobře.

 

Zemědělství v Rakousku je tvořeno rodinnými a spíše menšími podniky. To je částečně zapříčiněno přírodními podmínkami - horami. Také podnik rodiny Unterweger se nachází v kopcovitém regionu, kde lehce převažují louky a pastviny. Rakousko si svých přírodních zvláštností cení a již před mnoha lety zahájilo konzistentní strategii kvality. Podíl farem nacházejících se v horách je velmi vysoký a dosahuje kolem 40 procent, stejně tak je vysoký podíl bio farem - kolem 18 procent. Rakouské supermarkety dnes nabízejí velmi široký sortiment regionálních výrobků a bio produktů. Odbyt bio másla je v současné době kolem 9 procent, bio mléka kolem 19 procent. A poptávka stoupá. Kromě toho patří rakouští zemědělci a farmáři k nejmladším a nejvzdělanějším v celé Evropské Unii.

 

Také za těchto okolností bylo rozhodnutí rodiny Unterweger, přeměnit svůj podnik na biologické zemědělství, zdlouhavý proces. „Přemýšleli jsme o tom dobrých deset let,“ vzpomíná Peter a jeho žena Maria mu dává za pravdu: „Když jsme vlastně začali uvažovat o tom ‚Proč ne bio? a začali jsme prověřovat různé věci, trvalo to několik let.“ Ale potom jsme se najednou rozhodli.

 

Pravděpodobně k tomuto rozhodnutí přispěla také komunikace s kolegy, které Peter dává velký význam, a je jedno, zda se věnují biologickému nebo běžnému zemědělství: Je mnoho dobrých farmářů, kteří dělají svoji práci dobře, říká Peter. Učit se musíte neustále, po celý život.

Dnešní technika přispívá k tomu, že jsme schopni dosáhnout přesně takové kvality krmiva, která je potřeba.

 

Peter je nejraději v přírodě, připravuje pastviny, nebo pracuje v lese. „V létě si vystačím téměř bez techniky, protože není nic jednoduššího než zatloukat kůly a nechat krávy pást se na louce. Ale v zimě potřebuji kvalitní krmivo, a toho lze dosáhnout pouze s výkonnými stroji.“ Stejný význam jako stroje má také dobrý servis. V tomto případě se Peter spoléhá na svého prodejce zemědělské techniky Bernharda Wölfledera, kterého zná již od svého dětství. Když před několika lety Bernhard přešel od značky Steyr ke značce CLAAS, přesvědčil také Petera. „Stroje pro sklizeň píce nabízejí tu nejlepší kvalitu,“ potvrzuje Bernhard Wölfleder, a Peter k tomu dodává: „Dříve jsem měl jiné traktory, které pracovaly 20 let, a samozřejmě to šlo také. Ale dnešní technika přispívá k tomu, že jsem schopen dosáhnout přesně takové kvality, kterou potřebuji.“

 

Peter dosahuje zpravidla čtyř senosečí za rok, i když je to u každé plochy jiné. „Každá louka je v jiném stádiu růstu. Navíc je tu riziko počasí, jeho proměnlivost. Pokud je příliš mokro, nedostanu se vždy na pastviny,“ vysvětluje. Proto probíhá sklizeň travin různě. To je také důvod, proč při sklizni sází na výrobu balíkové senáže namísto senážních jam. Je to prostě flexibilnější a v jakékoliv době nám to zajišťuje rovnoměrnou kvalitu krmiva. Sečení a přípravu travní senáže provádí Peter vlastními stroji, traktorem CLAAS ARION 410 s žací kombinací CORTO a DISCO, a dále se shrnovačem LINER 1650 TWIN. Lisování a balení provádí službaři.


Galerie obrázků


Making Of - v zákulisí