Španělsko

Podnik Viñedos des Vistalegre, Granátula de Calatrava, Španělsko

O podniku

Založen v roce

1970

Hospodářská zvířata

-

Zaměstnanci

7 stálých zaměstnanců, plus 15 sezónních pracovníků

Zemědělská plocha

120 hektarů olivovníků
80 hektarů vinic
70 hektarů mandloní

Složení půdy

Červená půda ze zvětralého vápence

Množství dešťových srážek za rok

350 mm (výjimečně až 550 mm)

Používané stroje

ARION 620

NEXOS 240 F

O Španělsku

Obyvatelstvo

Kolem 47 milionů

Celková plocha

49,8 milionů ha (123 mil. akrů)

Zemědělská plocha

Přibližně 25 milionů hektarů (cca. 67 mil. akrů)

Počet zemědělských podniků

Kolem 1 milionu

Průměrná velikost podniku

Více než 50% podniků obhospodařuje 5 ha (12 akrů) nebo méně.

Rozloha olivových hájů

Přibližně 2,2 milionů ha (cca. 5,4 mil. akrů)

Počet podniků pěstujících olivy

Kolem 380.000

Pro výrobu jednoho litru olivového oleje je potřeba čtyři až pět kilogramů oliv.

 

Španělsko je s cca. 2,5 mil. hektary největším producentem oliv a exportérem olivového oleje na světě. Hlavní pěstitelské oblasti se nacházejí na jihu země, v regionu Andalusie, kde se rozkládá kolem 60 procent olivových hájů Španělska. Na region Kastilien-La Mancha připadá kolem 15 procent olivových hájů. Pěstitelé oliv v této oblasti však musejí čelit výzvě, se kterou se pěstitelé v oblasti Andalusie nesetkávají: noční mrazy. Ty se v Castilla-La Mancha vyskytují již v říjnu nebo v listopadu. Olivy pro produkci olivového oleje jsou však sklízeny nejdříve v polovině listopadu. Tady se proto vyplatí dlouholeté zkušenosti Juana Ángela Martína Gómeze und Juana Antonia Paredese Imedio, se kterými pozorují počasí a určují dobu sklizně. Z jednoho olivovníku je v ideálním případě sklizeno kolem 40 až 60 kilogramů oliv. Na jeden litr oleje je potřeba čtyři až pět kilogramů oliv. K výrobě jednoho litru olivového oleje je s výtěžkem kolem 18 až 24% oleje potřeba čtyři až pět kilogramů oliv. Cenu za kilogram olivového oleje se však pěstitelé oliv dozví až na konci sklizně. Olivy dodávají do mlýnů na olivový olej, a ty předloží ke konci sezóny výsledky testů jednotlivých dodávek. Cena je dána nejen dodanou tonáží, ale také dle obsahu látek a průměrným obsahem tuku oliv –  to je důležité také pro výtěžek oleje. V předchozích letech se cena pohybovala kolem 0,60 € za jeden kilogram olivového oleje.

„Traktory CLAAS udělají nejvíce práce.“

 

Podnik využívá traktory ARION 620 a NEXOS 240 F. „Ten malý“, jak ho Juan Antonio Paredes Imedio rád nazývá, je používán ve vinicích a k ošetřování stromů. Větší traktor ARION 620 je díky svému výkonu 150 koní využíván zejména pro zpracování půdy v olivových hájích, ale také v zimě při štěpkování dřeva z prořezaných stromů. Pro sklizeň oliv však musí být využit traktor AXION 810 od poskytovatele služeb Los Chinos, protože traktor nabízí potřebný výkon pro čelní vibrační stroj. „Traktory CLAAS udělají nejvíce práce“, říká Juan Antonio a dává najevo, jak je spokojený nejen se stroji, ale také s poskytovaným servisem a službami. Pro Juana Ángela und Juana Antonia je servis nejdůležitější, a to byl také jeden z důvodů, který je přivedl právě ke společnosti CLAAS. Jeden z jejich traktorů se tehdy během sklizně porouchal. Ředitel firmy prodávající stroje CLAAS, Agricola Menchero, během krátké doby vypomohl, a z tohoto závazku vyrostlo spolehlivé partnerství, které trvá dodnes. Stejný závazek vykazují také synové Agricoly Mencherose, kteří dnes řídí firmu společně.

 

Juan Antonio je šťastný, že má šéfa, který „je stále zapálený pro práci a stará se o novou výsadbu“. Do budoucna by si přál, „abychom se stále rozrůstali. Pěstovali více mandloní, více olivovníků a více vinic.“


Galerie obrázků


Making Of - v zákulisí